تبلیغات
FC Barcelona - ترس رئیس شورای شهر مادرید از هواداران بارسلونا و بیلبائو

اسپرانسا آگیره، رئیس شورای شهر مادرید در آستانه برگزاری فینال کوپا دل ری در ورزشگاه «بیسنته کالدرون» و میان دو تیم اتلتیک بیلبائو و بارسلونا که متعلق به دو منطقه جدایی طلب در اسپانیا هستند، اعلام کرد که در صورتی که هرگونه رفتار نادرستی از سوی هواداران هر یک از دو تیم دیده شود، این بازی لغو و برگزاری آن به زمانی دیگر و پشت درهای بسته موکول خواهد شد.

خانم آگیره نگران آن است که در جریان این دیدار، هواداران دو تیم شعارهایی را علیه ولیعهد اسپانیا سردهند و یا در زمان پخش سرود ملی اسپانیا، بی احترامی هایی انجام شود.

خانم آگیره در گفت و گو به اوندا سرو گفت:« رفتارهای افراط گرایانه نسبت به پرچم و یا سرود ملی کشور، یک جرم است و باید مطابق با قوانین با مجرمان رفتار شود. نباید نسبت به این گونه جرم ها سکوت کرد و از همین رو به نظر من ، در صورتی که چنین اتفاقی در بازی فینال کوپا دل ری رخ داد، باید بازی لغو شده و در مکانی دیگر پشت درهای بسته برگزار شود.»

بدین ترتیب خانم آگیره در صحبتهایی اعلام کرد که این تصمیم ممکن است عواقب متعددی داشته باشد ولی چنین برخوردهایی لازم و ضروری است، چرا که چنین مسائلی نباید نادیده گرفته شود. او ادامه داد:« این فینال برای مشخص شدن یکی از قهرمانان اسپانیاست. این جام را رئیس جمهوری اسپانیا، زمانی که این کشور به صورت جمهوری اداره می شد، اهدا می کرد. زمانی که فرانکو، فرانکو بود و الان این جام به اسم پادشاه کشور نامگذاری شده ولی این جام ، جام حذفی اسپانیاست.»

لازم به توضیح است که کوپا دل ری، در زبان اسپانیایی به معنای «جام پادشاهی» است و این تورنمنت، درواقع همان جام حذفی اسپانیاست.

آگیره ادامه داد:« اگر بخشی از هواداران، بخواهند سوت بزنند، خب این بازی نباید برگزار شود. البته مطمئنم که این افراد تنها بخشی از هواداران هستند که ایده های ناسیونالیستی، جدایی طلبی و ضد اسپانیایی دارند..»

او درادامه به این نکته اشاره کرد که مدتهاست که این ایده را در سر دارد؛ دقیقا از زمانی که نیکلا سارکوزی، نخست وزیر سابق فرانسه، اقدام مشابهی را درواکنش به سوتهای انتقادی نسبت به سرود تیم ملی فرانسه در رقابتهای ورزشی انجام داد.

از سوی دیگر، خسوس پوسادا، رئیس کنگره اسپانیا ، احتمال لغو بازی فینال را رد کرده ،چرا که معتقد است که این تصمیمات باید در همان زمان و تنها در شرایطی که اوضاع حاد باشد اتخاذ شود. او دراین باره گفت:« باید تنها وقتی چنین تصمیمی را گرفت که چاره دیگری نباشد.»

از سوی دیگر ثریا سائس، نایب رئیس دولت اسپانیا گفت:« نباید شورشهای ملی گرایی را باورزش درهم آمیخت.»
تیمهای دیگر بارسلونا
تیم«B»، تیم جوانان، تیم بانوان و...
كلیك كنید

اسکوربورد بازی بارسا

یكشنبه 21 اردیبهشت 1393

لالیگا هفته 37

                   

الـچـه         _           بارسلونا

ورزشگاه: مانوئل والرو

ساعت 21:30 (ایران)نتیجه بازی قبل

شنبه 13 اردیبهشت 1393

لالیگا هفته 36

                   

بارسلونا         2_2         ختـافه

ورزشگاه: نیوكمپ

گلها: مسی - الكسیس

امکانات جانبی

پیوند های روزانه
آرشیو مطالب
صفحات جانبی